LatestNews

Pojezierze łęczyńsko ? włodawskie

Pojezierze łęczyńsko ? włodawskie

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci nad morzem (1)Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie usytuowane jest w zachodniej części Polesia. Po co tu przyjeżdżać? Dla lasów i jezior, dla spokoju i pięknej przyrody, dla żurawi i żółwi błotnych (największego skupiska tych zwierząt w Środkowej Europie), dla orłów bielików i cietrzewi, dla białych i czarnych bocianów? wyliczać można długo, bo to kraina, którą warto odwiedzić? wyjeżdżamy gdzieś daleko, płacimy bajońskie kwoty za wypoczynek ?gdzieś tam w świecie? a u nas są tak piękne tereny do wypoczynku?np. nad Jeziorem Białym – woda w nim jest bardzo czysta i przejrzysta a porośnięte trawami brzegi aż proszą się o rozłożenie koca i zrobienia sobie dłuższej chwili wypoczynku? a jeśli nie zabraliśmy prowiantu na piknik na łonie natury to Jest tu całkiem spora liczba kawiarenek i barów, w których można smacznie zjeść?
Są tu też prastare mokradła, na których terenie został utworzony Poleski Park Narodowy, którego główną atrakcja są żurawie ?ten duży piękny ptak jest w herbie parku.
Można przebyć jedną z wielu ścieżek przyrodniczych, zobaczyć we wsi Sosnowica, gdzie Tadeusz Kościuszko dawał korepetycje pięknej hetmanównie Ludwice, która skradła jego serce? ta historia nie miała jednak dobrego zakończenia, bo ojciec panny hetman Sosnowski odmówił mu ręki córki?

Ciekawe wpisy o podróżach oraz hobby: